Kolej Na Wielkopolskie Smaki to projekt zrealizowany przez firmę landbrand, wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi i Agencją Rynku Rolnego, który ma na celu przybliżenie mieszkańcom Poznania i regionu smaków Wielkopolski. Jednocześnie projekt wskazuje, jak komfortowo dotrzeć do najlepszych producentów regionalnych wykorzystując kolej i inne, alternatywne dla samochodu, środki transportu.

 

Kolej Na Wielkopolskie Smaki to 8 odcinkowy program kulinarny, prowadzony przez Juliana Redondo Bueno, kucharza i fotografa pochodzącego z Madrytu i mieszkającego od lat w Poznaniu. W kolejnych odcinkach prowadzący odkrywa smaki wielkopolskich produktów żywnościowych, które z perspektywy Hiszpana wydają się jeszcze wyraźniejsze. Z najwyższej jakości surowców Julian przygotowuje potrawy, dodając im domieszki hiszpańskiej kuchni. Program był emitowany na antenie TV Wielkopolska w okresie od listopada 2014 do stycznia 2015 roku.

 

W ramach projektu powstała nowoczesna strona internetowa, prezentująca wielkopolskich producentów żywności i przepisy na potrawy przygotowane przez Juliana. Można na niej znaleźć również propozycje kulinarnych wycieczek Kolejami Wielkopolskimi po regionie i odcinki programu do obejrzenia online. Dodatkowym narzędziem promocji projektu jest fanpage w serwisie społecznościowym Facebook.

 

Zapraszamy na: www.kolejnawielkopolskiesmaki.pl oraz kanał KNWS na YouTube .