Kulinarny Poznań to projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest landbrand, mający na celu stworzenie poznańskiego szlaku kulinarnego oraz platformy promocji i współpracy poznańskich restauracji i kawiarni. Zainaugurowany w maju 2012, jest trzecim, po Gdyni i Białymstoku, miejskim szlakiem kulinarnym w Polsce.

Celem organizatorów Kulinarnego Poznania jest promowanie wysokiej jakości usług gastronomicznych oraz kuchni regionalnej. Aktualnie szlak tworzą 22 restauracje, w większości znajdujące się w centrum miasta. Na szlaku panuje duża różnorodność, znaleźć można tu restauracje serwujące tradycyjną kuchnię regionalną i polską, lecz także miejsca, których domeną są smaki z całej Europy i świata. Elementem wspólnym dla wszystkich restauracji tworzących Kulinarny Poznań są autorskie pomysły na świetną kuchnię i prawdziwa fascynacja kulinariami.

la_passion_01

W ramach poznańskiego szlaku kulinarnego odbywać się będą liczne eventy kulinarne (takie jak warsztaty kulinarne czy weekendy tematyczne), które mają na celu zachęcenie mieszkańców Poznania oraz turystów do skorzystania z bogatej oferty poznańskich restauracji i kawiarni. Na stworzonej przez nas stronie internetowej wszyscy miłośnicy dobrej kuchni znajdą wiele ciekawych informacji, w tym m.in. wywiady z szefami kuchni, najgorętsze oferty zniżek, promocji i ofert specjalnych.

 

Aby ułatwić poruszanie się po Kulinarnym Poznaniu powstała specjalna mapka, na której znajdą się lokalizacje i najważniejsze informacje o wszystkich restauracjach należących do szlaku.

 

Więcej szczegółów na: www.kulinarnypoznan.pl oraz www.facebook.com/PoznanKulinarny.