W 2017 roku współpracowaliśmy z Polską Izbą Mleka. W minionym roku przeprowadziliśmy trzy konkursy dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski.

Pierwszy konkurs skierowany był do nauczycieli, którzy za zadanie mieli przeprowadzić "Mleczną lekcję" na temat nabiału i mleka w kontekście ich wartości odżywczych.

Drugi konkurs ukierunkowany był w stronę uczniów. Musieli oni przygotować danie, w których główną rolę odgrywają produkty mleczne lub mleko.

Trzeci konkurs również był skierowany do uczniów. Dostali oni za zadanie nakręcenie krótkiego filmiku, w którym opowiedzą co najbardziej lubią w mleku.

Oprócz konkursów zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy cztery Mleczne Pikniki Śniadaniowe w czterech miastach na terenie Polski - Toruniu, Poznaniu, Warszawie i Gdyni. W trakcie trwania wydarzenia dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez wybitnych szefów kuchni - Marcina Kaczmkarka - Pielina oraz Sergiusza Hieronimczaka. Podczas trwania pikników rozdawaliśmy opracowane przez nas ulotki, które zawierały mleczne przepisy na przygotowanie naleśników, racuchów, gofrów i pancake'ów.

Mamy nadzieję, iż podjęte działania zwiększą ilość produktów mlecznych spożywanych podczas posiłków przez dzieci i dorosłych.