Na zlecenie Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Dobra Widawa z Oleśnicy przygotowaliśmy System Identyfikacji Wizualnej "Dobra Marka". Opracowany znak ma służyć miejscowym twórcom rękodzieła, artystom i wytwórcom produktów spożywczych do promocji obszaru LGD i budowania wspólnej marki, reprezentującej wysoką jakość.

 

Logo "Dobrej Marki" w warstwie symbolicznej odwołuje się do rustykalnego klimatu obszaru objętego działalnością Partnerstwa Dobra Widawa. Kształt sygnetu nawiązuje do popularnego motywu ludowego, jakim jest kogut. W jego ogonie dopatrzyć się można zarysu dłoni symbolizującego rękodzieło, które jest znakiem rozpoznawczym gmin członkowskich LGD. Znak może być również odczytywany jako paleta malarska z pędzlem.

 

Logo utrzymane jest w kolorze brązowym, który symbolizuje glinę - materiał często wykorzystywany przez lokalnych twórców ludowych. Oprócz opisu konstrukcji znaku i specyfikacji typografii, przygotowany System zawiera szereg przykładowych aplikacji na materiały promocyjne m.in. etykiety, pudełka i torby.