Na zlecenie Słowińskiej Grupy Rybackiej (SGR) opracowaliśmy zestaw pakietów pobytowych na obszarze Pomorza Środkowego, których motywem przewodnim jest rybołówstwo, kultura rybacka i marynistyka.

 

SGR działa na terenie 7 gmin leżących na pograniczu województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Miejscowości takie jak Ustka, Smołdzino, Jarosławiec, Rowy, Kluki czy Gardna Wielka posiadają wielowiekowe tradycje rybackie, które mają szansę stać się wyróżnikiem obszaru, właśnie dzięki opracowanej koncepcji budowy pakietów turystycznych.

 

W ramach prac nad projektem pakietów przeprowadzono audyt zasobów turystycznych obszaru SGR oraz przeprowadzono 2 spotkania konsultacyjno-warsztatowe z lokalnymi przedstawicielami branży. Bazą do budowy atrakcyjnego produktu turystycznego jest oferta podmiotów z regionu zajmujących się na co dzień rybołówstwem, kulinariami, przetwórstwem rybnym, wędkarstwem morskim i nie tylko. Wśród podmiotów zaangażowanych w projekt znalazły się również takie miejsca jak: wypożyczalnia rowerów, organizator spływów kajakowych czy Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie.

 

Na tej podstawie powstały pakiety pobytowe, skierowane do różnych grup odbiorców, podczas których można m.in. zasmakować wspaniałych rybnych dań, odkryć tajniki pracy rybaka lub wziąć udział w połowie ryb. Opracowanie zawiera również kompleksowy harmonogram wdrożenia i plan promocji produktu turystycznego.

 

Pakiety turystyczne SGR będą dostępne dla turystów od przyszłego roku. Będzie je można nabyć m.in. za pośrednictwem strony internetowej Słowińskiego Szlaku Rybackiego, który wytyczany jest na Pomorzu Środkowym oraz w regionalnych punktach informacji turystycznej. Do dyspozycji są takie propozycje jak: Dzień z Rybakami, Aktywny Weekend, Rybne Przysmaki lub Słowiński Tydzień.