Szlak Gryfitów. Bałtycki przewodnik turystyczny. Śladami dynastii książąt pomorskich w Polsce, Niemczech, Dani i Szwecji.

 

W 2021 roku zakończyliśmy prace nad przewodnikiem „Szlak Gryfitów. Bałtycki przewodnik turystyczny. Śladami dynastii książąt pomorskich w Polsce, Niemczech, Danii i Szwecji”. Zlecenie Województwa Zachodniopomorskiego wykonaliśmy w konsorcjum z naszym wieloletnim partnerem – studiem projektowym odpowiedzialnym za skład graficzny.

Zamówienie polegało na opracowaniu treści do przewodnika, tłumaczeniu ich na język niemiecki, angielski i szwedzki. W przewodniku znalazły się także autorskie rysunki oraz fotografie wykonane na potrzeby publikacji w Polsce oraz poza jej granicami. Przewodnik został wydrukowany w nakładzie 8 000 egzemplarzy.

Dodamy, że przewodnik zdobył I nagrodę w 29 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej w kategorii Przewodniki przyznaną w październiku 2021roku.

Publikacja dostępna jest bezpłatnie we wszystkich obiektach na Szlaku Gryfitów, a także w wersji PDF www.turystyka.wzp.pl/przewodnik-guidebook.