Na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zespół landbrand opracował wydawnictwo pt. "Śladem projektów unijnych. Przewodnik turystyczny". Przewodnik to doskonała propozycja dla osób chcących na nowo odkryć Śląsk, który w ostatnich latach zmienił się dzięki pomocy funduszy unijnych. Za ich sprawą powstały nowe miejsca rekreacyjne i liczne obiekty sportowe, wyremontowano niszczejące obiekty architektury przemysłowej i sakralnej oraz wsparto wiele inicjatyw kulturalnych.

 

W ramach prac nad wydawnictwem dokonano analizy inwestycji w gospodarkę turystyczną Śląska, dofinansowanych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Na tej podstawie wybrano 70 interesujących projektów, które zaprezentowano w przewodniku. Zostały one podzielone na 5 działów: Aktywnie, Kulturalnie, Familijnie, Smakowicie oraz Dzieje się. Wśród opisanych miejsc znalazły się m.in.: Tor motocrossowy w Cieszynie, Kolej Linowa Elka w Parku Śląskim, Teatr Śląski w Katowicach, Sanktuarium Maryjne na Jasnej Górze, Westernowy Park Rozrywki Miasteczko Twinpigs w Żorach i wiele innych.

 

W skład całego pakietu wchodzi: przewodnik turystyczny w nowoczesnej oprawie graficznej, mapa wydrukowana na syntetycznym tworzywie z włókien poliestrowych, odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, rwanie i zgniatanie oraz bawełniana torba z dedykowaną grafiką. Przewodnik został wydany w nakładzie 4000 sztuk.